Przed podróżą do Meksyku

Coraz większa ilość Polaków odkrywa uroki ziemi meksykańskiej. Jest to kraj sporych kontrastów. Z jednej strony można obserwować biedę, a z drugiej piękne wille i drogie samochody. W jaki sposób przygotować się do podróży do Meksyku?

Odpowiednia polisa ubezpieczeniowa

Bez polisy dla turystów nie można pojechać do tego kraju. Nie jest to obowiązek, ale dzięki temu zwiedzanie tego kraju, będzie kojarzyło nam się z czymś przyjemnym. Co powinna zawierać polisa podróżna? Najważniejsze są koszty leczenia, a dokładnie suma, która zapewni nam możliwość skorzystania z pomocy medycznej. Meksyk jest krajem, gdzie wizyta u lekarza kosztuje sporą ilość pieniędzy – niezależnie od choroby. Do tego ubezpieczenie podróżne powinno obejmować koszty transportu medycznego i transportu do kraju. Tak, nie przewidujemy chorób, ale w przypadku podróży na inny kontynent, lepiej mieć takie ubezpieczenie. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, OC, czy też ubezpieczenie bagażu – oto kolejne czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas podróży do Meksyku.

Obowiązkowe dokumenty

W Meksyku należy mieć również ze sobą odpowiednie dokumenty. Wśród nich należy wymienić paszport, którego nikomu nie można powierzać. Zawsze należy mieć go przy sobie lub schowanego. Należy mieć również przy sobie potwierdzenie zakwaterowania w hotelu oraz bilet powrotny do kraju. Warto mieć również przy sobie leki – nie tylko te, które na stałe się przyjmuje, ale również te z podstawowej apteczki, aby nie musieć kupować ich na miejscu. 

Inne wpisy:

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/