Co jest potrzebne do tego, aby ubezpieczyć pojazd?

Polisa OC jest obowiązkowa i zdecydowana większość właścicieli pojazdów mechanicznych zdaje sobie z tego sprawę. Warto odpowiedzieć sobie dokładnie na pytanie odnośnie, co jest potrzebne do ubezpieczenia samochodu, czy też innego pojazdu mechanicznego.

Dokumenty do OC

Udając się na rozmowę z agentem należy mieć przy sobie komplet dokumentów. Dla jednych jest to sprawa osobista, a innym trzeba po prostu o tym przypomnieć. Wśród obowiązkowych dokumentów do podpisania umowy na OC jest: dowód osobisty właściciela pojazdu, dowód rejestracyjny samochodu, poprzednia polisa Odpowiedzialności Cywilnej, lista ewentualnych zniżek, jakie przysługują. Ostatnią rzeczą mogą być dane drugiej osoby, jeżeli samochód oficjalnie będzie należał do dwóch osób.

O co będą pytać?

W zdecydowanej większości przypadków agenci ubezpieczeniowi w pierwszej kolejności pytają o: markę samochodu, model, rok produkcji, a nawet ilość drzwi!. W następnym kroku klient musi wybrać zakres ubezpieczenia. Decydujemy się na OC? Czy całość powiększamy także do pakietu AC? Każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi rozsądzić to według własnego sumienia. Uwaga! Lepiej od razu zdecydować się na cały pakiet, niż potem kupować je osobno. Wśród innych pytań, jakie mogą paść ze strony agenta ubezpieczeniowego będzie to o numerze rejestracyjnym auta, aktualnym przebiegu, planowanym przebiegu, zbliżonym przebiegu rocznym, czy też informacje o zabezpieczeniach. Takie wiadomości pomogą wybrać dobrą polisę na samochód OC, jak również AC. 

Zobacz też inne:

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/