Ubezpieczenia dla turystów o czym pamiętać

Coraz więcej Polaków podróżuje poza granicę naszego kraju. Możliwości podróżowania w dzisiejszych czasach są ogromne. Aby każdy mógł czuć się pewnie poza granicami naszego kraju, powinien pomyśleć o wykupieniu polisy turystycznej na czas wyjazdu. 

Wypadki i nieszczęśliwe zdarzenia

Po to jedziemy na wakacje, aby odpocząć. Nigdy nie możemy być jednak pewni, że nic się nie wydarzy. Warto ubezpieczyć się od wypadków i nieszczęśliwych zdarzeń. Pakiet ubezpieczeniowy dla podróżnych obejmuje NNW. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków sprawia, że zawsze otrzymamy odszkodowanie finansowe. Nawet, jeżeli dojdzie do złamania ręki, rozbicia głowy, itd. otrzymamy pieniądze, które mogą się przydać w czasie późniejszym. Dodatkowo, ubezpieczony powinien otrzymać pieniądze, jakie będą potrzebne na leczenie. Wysokość wypłacanych pieniędzy zależna jest od opcji, jaką wybierzemy.

Dodatki do polisy ubezpieczeniowej

Ubezpieczenie podróżne można rozbudować. Dodatkowe opcje nie są obowiązkowe, ale warto wziąć je pod uwagę, jeżeli przykładowo planujemy ekstremalne wakacje dla aktywnych. Niektóre sporty to podwyższone ryzyko utraty zdrowia, kontuzji, więc lepiej zagwarantować sobie w tym przypadku dobrą ochronę. Można pomyśleć także o klauzuli alkoholowej, np. dla narciarzy. Tak, niektóre pakiety ubezpieczeniowe wyłączają wypadki, jakie spowodowane są “pod wpływem”. Można się od tego ustrzec, jeżeli zdecydujemy się na rozbudowany pakiet ubezpieczeniowy, który zagwarantuje nam większy spokój. 

Inne wpisy:

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/