Ubezpieczenie na podróż

Wietnam położony jest na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Indochińskiego. To kraj, który do pewnego momentu nie był osiągalny dla turystów, w szczególności tych pochodzących z innych krajów. Teraz można śmiało tam jechać, ale tylko i wyłącznie z polisą dla turystów.

Dobre ubezpieczenie na podróż

Wietnam zaliczany jest do krajów egzotycznych. Jako taki kraj, polisa na podróż powinna skupić się na wysokich kosztach leczenia, jak również na ewentualnym transporcie medycznym do kraju, jeżeli dana osoba nie będzie w stanie wrócić przewidzianym wcześniej środkiem transportu. Ile powinna wynosić taka kwota? Szacuje się, że powinna utrzymać się ona na poziomie 50 000 euro. Co dzięki temu będzie można sobie zapewnić? Nie tylko koszty leczenia w wietnamskich placówkach medycznych, ale także koszt zakupu środków medycznych, czy też wizyty lekarskie, pobyt w szpitalu. Rachunek będzie obejmował również podróż ambulansem na terenie Wietnamu.

Nieumyślna szkoda

Ileż to razy człowiek słyszał o takiej sytuacji, kiedy wyrządził komuś nieumyślną szkodę? Na takie coś nie ma żadnej reguły. Człowiek chociażby nie wiadomo jak się starał, może doprowadzić do powstania nieumyślnej szkody. W polisie podróżnej należy więc zawrzeć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dobrze, jeżeli uda się je utrzymać na takim samym poziomie, jak koszty leczenia. Tak, jest to duża kwota, ale przynajmniej dzięki temu możemy być pewni, że za wszelkie szkody (nieumyślnie wyrządzone) nie będziemy płacić z własnej kieszeni. 

 

Inne wpisy:

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy

Kalkulator OC

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/