Ubezpieczenie online na samochód zabytkowy?

Każdy wiekowy samochód ma ogromną wartość sentymentalną, historyczną i kolekcjonerską. Wymaga on odpowiedniego zabezpieczenia. Jak w takim wypadku wygląda ubezpieczenie online? Wyjaśniamy!

 

Wyjątkowe i niepowtarzalne modele aut wymagają szczególnej opieki. Są narażone zarówno na uszkodzenia, jak i wypadki, jednak tutaj koszty naprawy są znacznie większe, niż w przypadku nowoczesnych samochodów. Jak znaleźć odpowiednie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie zabytkowego samochodu

W tym wypadku możliwe jest ubezpieczenie krótkoterminowe. A to ze względu na fakt, że tego typu pojazdy przez większość czasu są nieużywane – stoją w garażach lub na wystawach. Używane są dopiero w chwili zlotów, wystaw okolicznościowych, wypożyczenia samochodu na daną okazję itd. – czyli sporadycznie. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się polisa krótkoterminowa – ta jednak musi być zawarta na minimum 30 dni. To rozsądne i wygodne rozwiązanie dla właścicieli takich pojazdów.

Ubezpieczenie online dla zabytkowego samochodu

To jest zależne od ubezpieczalni. Pakiety mogą łączyć polisę OC, Assistance, AC, ubezpieczenia NNW – od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, czy inne dodatkowe warianty. Jednak każdą z tych polis dostaniemy także osobno.

W przypadku polisy na zabytkowe samochody należy mieć na uwadze odpowiednio wyższe składki i zakres usług – są to specyficzne pojazdy, wymagające odpowiedniej opieki. 

Aby znaleźć najlepsze ubezpieczenie dla tego typu aut należy skorzystać z porównywarka ubezpieczeń. Zrobimy to za pomocą uzupełnienia formularza. W kilka minut uzyskamy gotowe rozwiązania – oferty najlepszych ubezpieczeń. 

Warunki 

Aby auto mogło być nazywane pojazdem zabytkowym, musi spełniać określone kryteria. 

  • samochód musi mieć co najmniej 25 lat 
  • musi nie być produkowane od minimum 15 lat
  • w 75% musi być zgodne z oryginalną wersją.

Zobacz inne:

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/