Większa moc pojazdu a polisa OC/AC

Ile to osób marzy o tym, aby jego auto miało większą moc? Jest wiele takich osób. W szczególności, jeżeli pod uwagę weźmie się młodych kierowców. Czy chiptuning, czyli podkręcenie mocy auta, wpływa na wysokość polisy ubezpieczeniowej?

Lepszy samochód

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup drogiego, wyścigowego samochodu. Nie ma co zaprzeczać, ale Porsche Carrera, czy też Ford Mustang mają swoją cenę, która do niskich nie należy. Zawsze można bazować na przeróbkach, dzięki czemu można chociażby podkręcić moc silnika. Wiele osób jawnie mówi, że chiptuning pozwala im na lepszy komfort jazdy. Pamiętajmy o tym, że wszystkie przeróbki, jakie przeprowadzimy w samochodzie, należy zgłosić do towarzystwa ubezpieczeniowego. Może to bowiem wpłynąć na wysokość polisy ubezpieczeniowej OC/AC. Dlaczego tak jest?

Zmiany w aucie

Wystarczy wziąć do ręki posiadaną umowę ubezpieczenia na samochód, aby przekonać się, że niezgłoszenie wszelkich przeróbek, może doprowadzić w przyszłości do konsekwencji – w szczególności, jeżeli będziemy chcieli dochodzić do wypłaty odszkodowania. Chociaż wszystko zależne jest od tego, czy będziemy bazować na OC, czy też na AC. W tej drugiej polisie mamy zawsze zapis informujący o tym, w jakim terminie należy poinformować towarzystwo ubezpieczeniowe odnośnie wszelkich zmian w samochodzie. W przypadku OC sprawa ma się nieco inaczej. Wtedy, kiedy wyjdzie na jaw, że doszło do przeróbek auta, to może nastąpić ponowne przeliczenie całej składki ubezpieczeniowej OC.

 

Inne wpisy:

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/